@ ReED Montessori School

Godziny pracy

Sekretariat

Adres

sekretariat.montessori.kielce@gmail.com

+ 48 883 830 883

Otoczenie

07 września 2019

Szkoła mieści się w pięknym zielonym otoczeniu, co pozwala nam codziennie obcować z naturą. Towarzyszą nam w tym spotkaniu różne gatunki zwierząt. Gościmy w naszym ogrodzie zielonego dzięcioła, wiewiórki, koty, a nawet odwiedza nas bażant.

 

 

Wyjątkowości dodaje bliskość parku i zalewu. Kielecki Zalew - taka nazwa przyjęła się wśród mieszkańców Kielc, który znajduje się na biegu rzeki Silnicy, wypływającej z Pasma Masłowskiego. Możemy cieszyć się jego urokami z każdej strony.

 

 

Dla nas najwartościowsza jest ta z dziko rosnącą roślinnością. To pięknie położone miejsce gości wiele gatunków ptaków i jest ostoją dla rodziny bobrów.

 

 

Nasi uczniowie mają możliwość korzystania z bliskości stacji żeglarskiej jak i wędkowania. Można tu spotkać wiele gatunków ryb - od okoni, kiełbików, płotek po karasie, zaś wyjątkowymi gośćmi w akwenie są raki.

 

 

 

Zaletą szkoły jest na pewno jej lokalizacja - niedaleko centrum miasta, pomiędzy dużymi osiedlami, przy głównych arteriach miasta i obwodnicy Kielc, a także w bezpośrednim sąsiedztwie parku.