Szkoła posiada nowoczesne sale o ciepłym klimacie i naturalnym otoczeniu. Wnętrze budynku zostało zaplanowane specjalnie na potrzeby szkoły i zostało wykonane w wysokim standardzie, z odpowiednim oświetleniem, właściwym zagospodarowaniem przestrzeni. Sale posiadają duże przeszklenia z widokiem na uspokajającą zieleń. Aranżując naszą przestrzeń zależało nam, by Dzieci miały możliwość obcowania wśród przedmiotów estetycznych, naturalnych, z duszą.

 

 

Każda pracownia wyposażona jest w aneks kuchenny, gdzie dzieci swobodnie oddają się praktykowaniu życia codziennego.

 

 

Wyposażenie zostało dopasowane do wieku uczniów, mając na uwadze przede wszystkim wytyczne Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie. Materiał montessoriański, który znajduje się w pracowniach został starannie wyselekcjonowany i dobrany odpowiednio do  poziomu edukacyjnego, zainteresowań i pasji Dzieci, a realizowane treści odpowiadają zagadnieniom wynikającym z podstawy programowej MEN, a często są także w zakresie ją przewyższającym. Projektując nasze pracownie mieliśmy na uwadze zasady ergonomii, a także komfort i bezpieczeństwo przebywających tam uczniów i opiekunów.

 

 

Szkoła dysponuje oprócz sal dydaktycznych: pracownią artystyczną, biblioteką, świetlicą, jak również miejscem dla rodziców.

 

 

Dbając o jak najlepszą jakość posiłków dla naszych uczniów dostosowujemy menu do ich potrzeb. Szkoła dysponuje kuchnią, jadalnią, w której dzieci praktykują montessoriańskie życie codzienne.

 

 

31 sierpnia 2019

Nasze pracownie

+ 48 608 200 247

montessori.school.kielce@gmail.com

@ ReED Montessori School

Adres

Godziny pracy